ZCash матиме оновлений блокчейн

  • Post author:
  • Post category:News

Electronic Coin Company, фірма-розробник приватної криптовалюти Zcash, анонсувала створення нової версії протоколу з підтримкою шардінгу. Згідно з амбітними планами творців проєкту, мережа буде здатною оброблювати тисячі чи навіть мільйони транзакцій в секунду.

Цієї суботи, 21 червня, у Спліті (Хорватія) старший інженер компанії Натан Вілкокс під час свого виступу на конференції Zcon1 поділився іншими амбітними цілями:

“Думаю, до 2050 року ZCash буде здатним обслуговувати 10 млрд клієнтів”.

Для втілення подібних планів мережі знадобиться перехід на новий блокчейн із підтримкою шардінгу (механізм поділу даних на більш керовані частини, при якому вузли зберігають лише частину даних, покладаючись на інформацію від інших нод). Новий дизайн, на який планують перейти розробники, може виявитися цілком новим протоколом та блокчейном. Також знадобляться зусилля, щоб забезпечити перенесення монети ZEC в новий ланцюг таким чином, щоб вона не втратила своєї вартості.

Інша велика проблема, яку допоможе вирішити новий блокчейн — низька частка використання приватних транзакцій (сьогодні це всього 2% від загальної кількості). На відміну від мережі Monero, в Zcash приватні транзакції не активовані за змовчуванням, і хоча останні апгрейди зробили їх більш доступними, та все ж для користувачів вони залишаються невигідними.

Наостанок Вілкокс заявив, що у 2020 році діяльність ECC і Zcash Foundation вже не буде фінансуватися коштом нагород від майнінгу. Компанія використовуватиме альтернативні шляхи залучення фінансування.